Tak Berkategori

Cami Halısı almanya

Cami Halısı Metropol Cami Halısı Cami Halıları üretici Firmadır..
R57 Shell, C99 Shell Developer Web Manager ROOT
cami halısı

En İyi Cami Halısı Modelleri

Camilerde kullanılacak olan halıların mutlaka kaliteli olması gerekir. Bu sayede uzun süreli bir kullanım sağlanabilir. İlgili halı modelinin görselinin de üst seviyede olması avanta sağlayacaktır. Halıların kesinlikle toz tutmayan bir yapıda olması düzenli kullanım için önem taşıyacaktır. Bu konuda kurumsal hizmet sunan noktaları tercih edebilirsiniz. Halı satışı uzmanlık isteyen bir konudur. İlgili modellerin camiye uygun tasarıma sahip olması da ayrı bir avantaj sağlayacaktır. Cami halısı modellerinde geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Duvardan duvara seçim yapabilir ve profesyonel bir kullanıma imza atabilirsiniz. Cami Halısı tasarımsal açıdan da oldukça zengindir. Aynı zamanda kolay temizlenebilir bir yapıya sahiptir. Buda kullanımı daha iyi bir hale getirecektir. Cami halıları fiyat açısından da avantajlıdır. Ekonomik fiyatının bulunması alımı daha kolay hale getirir.

cami halısı

Cami Halısı fiyatları hakkında araştırma yapabilir ve ekonomik olanlara ulaşım sağlayabilirsiniz. İlgili halı modelinin özellikli olmasına mutlaka özen gösterin. Bunun için kurumsal firmalardan hizmet almak en iyi sonucu ulaşmanıza olanak sağlayacaktır. Ayrıca halının kesinlikle antibakteriyel olması gerekir. Kirlenmeyen bir yapısının olması uzun süreli bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır. Toz tutmayan tabakanın bulunması görsel kalitenin de artmasına yardımcı olacaktır. Bu detaya dikkat ederek seçimlerinizi yapabilirsiniz. Cami halılarını özel süpürgeler ile kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Süpürme işleminde kesinlikle özel makineleri seçmelisiniz. Halının dokusuna ve yapısına zarar verilmemelidir.

Cami Halısı Modelleri

cami halısı modellerinde geniş bir ürün seçeneği bulunuyor. Bu ürünler caminin ahengini de değiştirir ve daha iyi bir görünüm elde etmenize olanak sağlar. Cami halısı modelleri arasında desenli modeller de bulunuyor. Bu desenler halının havasını değiştiriyor ve daha zengin bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor. Bundan dolayı bu tarz halı modellerini tercih ederek kullanım sağlayabilirsiniz. Profesyonel olarak sunulan bu halı modellerinde farklı renk seçenekleri de bulunuyor. Bu da caminin dekorasyonuna katkı sağlıyor. Cami halıları modellerinde estetik ve görsel şıklık önem taşıyan konular arasındadır. Doğru rengin seçilmesi uzun süreli kullanım da büyük avantaj sağlayacaktır. Cami halısı ise ilgili modele göre de değişkenlik gösterebiliyor.

cami halısı

Cami halısı modellerinde hijyen ön planda yer alır. Hijyenik olan bir model ibadetin daha özverili olmasına da katkı sağlar. Bu konuda geliştirilen halı modelleri sayesinde başarılı bir sonuç alabilirsiniz. Kurumsal firmalar bu konuda size en iyi hizmet içeriğini sunacaktır. İlgili firmalar özel fiyat seçeneği ile de müşterilerine yardımcı oluyor. Sizde yararlanarak cami için en iyi modeller ile taşınabilirsiniz. Cami halıları camilere kolayca montaj edilebiliyor. Bu sayede hızlı bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Renk seçimine de önem verebilirsiniz. Halılar yıkanabilir tarzda size sunulur. Özel makineler yardımı ile halıları düzenli bir şekilde süpürebilir ve yıkayabilirsiniz.

Cami Halısı Seçimi Nasıl Yapılmalı

Cami halısı alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor.

  • İlgili halı modelinin antibakteriyel olmasına özen gösterin.
  • Renk seçeneğinde geniş ürün yelpazesi sunan firmaları tercih edin.
  • Halının yapısının canlı olmasına önem verin.
  • Canlı renk tonlarını tercih edin.
  • Ekonomik fiyat sunan yerleri seçin.

Bu sayede istediğiniz halıya kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Günümüzde cami halıları geniş konsept içerisinde size sunulur. Bu da en iyi verimi almanıza yardımcı olacaktır. Sektör içerisinde lider konumda yer alan firmalar size en iyi hizmeti ayrıcalıklı olarak sunacaktır. Bunun için sizde bu firmalardan hizmet almaya özen gösterin.

Cami Halısı fiyatları kaliteye göre de değişkenlik gösterebiliyor. Kaliteli bir model sayesinde uzun süreli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Halının en önemli özelliği kesinlikle cilt dokusuna zarar verici olmaması gerekir. Bu sayede verimli bir kullanım oluşacaktır. Eğer cilt üzerinde alerji veya kaşıntı gibi bir durum oluşursa bu olumsuz durum olarak değerlendirilir. Bunun için bu detaya dikkat ederek seçim yapmanız verimli bir sonucun oluşmasına yardımcı olur. Cilt üzerinde alerji oluşturmayan kaliteli modeller ideal bir tercih olacaktır. Bu tarz modellerin fiyatları da karşınıza uygun olarak çıkar. Sizde seçerek kullanım sağlayabilirsiniz.

cami halısı

Cami Kapısı Modelleri

Camilerin görsel ve estetik durmasına yardımcı olan en önemli etkenlerden biri de cami kapısı modelleridir. Özel tasarıma sahip olan bu ürün ile caminiz daha zengin görünür. İstenilen ölçüde hazırlanan cami kapıları özel tasarıma sahiptir. Modern tasarım sayesinde istenilen şıklık da kolayca elde edilebilir. Bu konuda mutlaka kurumsal firmalardan hizmet alınmalıdır. Bu sayede istenen sonuca ulaşım sağlayabilirsiniz. Günümüzde cami kapıları konusunda hizmet veren birçok firma bulunuyor. Bu firmalara ulaşım sağlayarak destek alabilir ve kaliteli bir başlangıç yapabilirsiniz. Cami kapısının kaliteli olması uzun süreli bir kullanım avantajını da beraberinde getirecektir. Bu detaya dikkat ederek seçimlerinizi yapabilirsiniz. Motifli olarak hazırlanan modeller ise ideal bir seçim olacaktır.

cami kapısı

Cami Kapısı fiyatları yapılacak olan tasarım ve ölçüye göre değişkenlik gösterebiliyor. Bunun için ön hazırlık yaparak bir tasarım belirlenmelidir. Genel olarak ekonomik fiyat politikası bulunan firmalar size bu konuda kaliteli bir hizmet sunacaktır. Bundan dolayı güvenilir bir şekilde hizmet içeriğinden yararlanabilirsiniz. cami kapısı modellerinde geniş bir ürün seçeneği bulunuyor. İstediğiniz tasarımı seçerek camiye yaptırabilirsiniz. Kapılar kolay açılabilir ve kapanabilir özelliği ile de ön planda yer alır. Buda pratik kullanımın anahtarını size ayrıcalıklı olarak sunar. Camilerde ahengi yakalamak isterseniz mutlaka düzene ve renk uyumuna önem vermelisiniz. Halılar ve kapı uyum içerisinde olduğunda estetik bir sunumu da yakalamış olacaksınız. Bu detaya dikkat ederek seçimlerinizi en iyi şekilde yapabilirsiniz.

Cami Halıları Nasıl Temizlenir

Camideki halıları belirli aralıklarla temizlemeniz gerekir. Bu hem hijyen hem de görsel açıdan büyük önem taşır. Kirlenen halının görseli de olumsuz olur. Ayrıca insan sağlığı açısından da tozlu halılar risk oluşturabilir. Özellikle de nefes sorunu yaşayan kişiler için risk unsurudur. Bu konuda temizlenmesi gerekir. Bunun için de özel cami süpürgesi kullanılması gerekir. Süpürge derinlemesine temizlik yapacak özellikte bulunması gerekir. İlgili temizliği halıya zarar vermeden yapması gerekiyor. Bu konuda mutlaka detaya dikkat ederek seçim yapmanız gerekir. Süpürgenin kesinlikle en yeni teknolojik donanıma sahip olması da gerekiyor. Bu da kullanımı daha pratik bir hale getirerek size yardımcı olacaktır. Günümüzde birçok cami halısı Cami Süpürgeleri ve modelleri sektör içerisinde yer alıyor. Modellerin özelliklerini inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

cami halısı

Cami süpürgesi fiyatları ilgili modelin özelliklerine göre değişebiliyor. Genel olarak ise ekonomik olması camide en iyi sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Sizde tercih ederek kaliteli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Süpürgeler özellik olarak gelişmiş olduğundan dolayı derinlemesine bir temizlik yapar. Bu temizlik sayesinde halının alt tabakasına yerleşmiş olan tozlardan arındırılır. Bu işlem sayesinde halılarınız oldukça temiz olacaktır. Düzenli olarak bu ürünleri kullanabilir ve fayda görebilirsiniz. Kullanımları da oldukça pratiktir. Kesinlikle sizi yormaz. Bunun için ihtiyaç duyduğunuz modeli inceleyebilir ve buna bağlı olarak seçerek kaliteli bir kullanıma imza atabilirsiniz..

cami halısı

cami halısı

Camiler, müslümanların her gün beş vakit namaz kıldıkları, bir araya geldikleri mekanlardır. İster mescit olsun ister cami, büyüklüğüne göre farklı isimler verilmiştir. En küçük köyden en büyük şehre kadar, insanların ibadetlerini rahatça yapabildikleri en önemli yerlerden biridir. Bu nedenle camilerde, bulunduğu bölgenin geleneksel motifleri ile dini motiflerin hakim olduğu halılar ve kilimler her daim kullanılmıştır.

Eski dönemlerde, makine ile üretim imkanı olmadığından, camilerimizde kullanılan halılar elde, yani el tezgahlarında dokunur ve camilerde kullanılırdı. O zamanlar, camilere yapılan her şey Allah rızası için yapılır, yapılmasından da büyük huzur duyulurdu. Günümüzde hala camiler, cemaatlerinin yaptığı yardım ve desteklerle güzelleştirilmekte, alınması ihtiyaç olan her şey cami cemaatinin katkılarıyla alınmaktadır. Dolayısıyla, cami halıları gibi ihtiyaçların sağlanmasında, bu yönde üretim yapan firmaların da katkıları azımsanmayacak kadar çoktur. Cami halısı kavramı, camiler için özel ölçülerde ve tek parça üretilen, boydan boya döşenebilen halıların üretilmesi ile oluşmuştur. Çünkü daha önceleri, yekpare olarak üretim yapabilecek makinelerin olmayışı nedeniyle, parçalı halılar kullanılmaktaydı ve cami halısı denemezdi. Ancak, parça parça da olsa belli ebatlarda üretilen ve aynı desen ve motifleri barındıran halılar sayesinde, camilerde halı karmaşasının önüne bir nebze de olsa geçilebilmiştir. Yün veya akrilik malzemelerle üretilen halılar, camilerin cemaat alanına uygun ölçülerle, bütünlüğü sağlayıcı desen ve renklerle, oldukça güzel ve kullanışlı alanlar ortaya çıkarmıştır. Temelinde, temizliğin çok önlemli olduğu namazlarımızı artık, teknolojinin imkanlarından yararlanarak, camilerimize döşediğimiz cami halılarının üzerinde gönül rahatlığı ile kılabilmekteyiz. Camiler, halı seçimlerinde şimdilerde oldukça fazla seçeneğe sahipler. Bölüm bölüm desenleri ile motif bütünlüğünü yansıtan, aynı zamanda oldukça sade ve sadece safları düzene sokmaya imkan veren fonksiyonel özellikler de katılmıştır.

Cami Halısı, Cami Halısı Fiyatları, Cami Halıları, Akrilik Cami Halısı

Metropol Cami Halısı

Cami Halısı ve duvardan duvara halılarda bir marka olan Metropol Halı, sizlere pekçok farklı modellerde ürün seçenerekleri sunuyoruz.

Birbirinden şık ve kaliteli Cami Halıları en uygun fiyatlardan satın almak için bizi arayın.

Göbekli Cami Halısı

Kuruluşundan günümüze kadar kalite ve müşteri memnuniyetini baz alarak ürettiğimiz Cami Halısı ve duvardan duvara cami halıları üretmenin ve yerli üretimi kullanmanın gururunu yaşamaktayız.
Referanslarımız

Yurtiçi ve yurtdışındaki yerli üretim cami halılarında bizim markamız bulunmakta.

Nuru Osmaniye Cami Halısı

Nuru Osmaniye Cami Halısı

Biskek Cami Halısı

Biskek Cami Halısı

Utrecht Cami Halısı

Utrecht Cami Halısı

Abdulhamithan Cami Halısı

Abdulhamithan Cami Halısı

Mihrimah Sultan Cami Halısı

Mihrimah Sultan Cami Halısı

İbrahim Paşa Cami Halısı

İbrahim Paşa Cami Halısı

Neler Yaparız

Ürünlerimizi, ister saflı cami halıları, isterseniz de göbekli cami halıları olarak isteğinize göre imal etmekteyiz.

Göbekli Cami Halısı

Göbekli Cami Halısı

Bu halıların ortak özelliği, geometrik olarak desenlerin bir uyum içerisinde halının ortasından bir köşeye kadar uzanıyor olmasıdır.

Göbekli Cami Halısı

Saflı Cami Halısı

İbadet alanının zemin ölçüsü ne kadar ebatlarda olursa olsun, cemaatin düzenli ve nizami bir şekilde namaz kılmalarını sağlar.

Seccadeli Cami Halısı

Seccadeli Cami Halısı

Tıpkı saflı cami halıları gibi, seccadeli cami halıları da, cemaatin ibadet yaparken bir nizam ve düzen içinde yapmasına yardımcı olur.

Farklı Zemin Türlerine Uygun ve Konforlu Kullanım Opsiyonları

Cami halılarını kullanışlı kılan bir diğer özellik ise farklı zemin türlerinde rahatlıkla kullanılabilecek olmasıdır.

Sayısız ürün çeşidi ve uygun fiyat avantajlarıyla sunduğumuz ödeme koşullarından ötürü bizi tercih etmeniz cami halısı sektöründe sizin için uygun olacaktır.

Zemin döşemesi ve mimarideki tamamlayıcı unsur olan cami halısı estetik ya da konfor olarak ibadethanelerin en dikkat çekici dekor ürünüdür. Bu yüzden, cami halıları tercihinde estetiğe ve rahatlığa dikkat ederler.

Cemaatin ibadetlerini rahat bir şekilde yapmaları amacıyla inşaa edilmiş ibadethanelere cami denir. Bu sebeple, kutsal yerler olarak görülür ve yapımı ila bakımı aşamasında insanlar çok titiz çalışırlar.

Öte yandan cami halıları temizlemesi kolay, uzun ömürlü ve dayanıklı özel kumaşlar ile renkleri solmayan halılardır. Temizleme sonrası renklerin canlılığını ilk günki gibi koruması çok önemlidir.

Cami Halısı Özellikleri

Özellikleri

Uzun Ömürlü Olması

Her halı cinsinin alım gücüne göre kendine has özellikleri olabilir. Fakat önemli olan halının kalitesiyle beraber uzun ömürlü olmasıdır.

Uygun Fiyatlı Olması

Özellikle yün cami halıları, fiyat bakımından diğerlerine göre daha yüksektir. Bu açıdan ürün seçerken bütçenize en uygun halıyı seçmek önemlidir.

Kolay Temizlenebilirlik

Yoğun popülasyona maruz kaldığı için kirlenme oranı da o kadar yüksek olan Cami halıları, özellikleri bakımından hızlı şekilde kirlenmeyen ürünler arasından seçilmelidir.

Cami Halısı Özellikleri Tasarımın

Cami Halısı ile uyumu

Onlarca farklı desen, renk ve kullanılan ham madde çeşidiyle arzu edilen ebatlarda ve uygun fiyatlarda Cami Halısı üretimi yapıyoruz.

Cami halı modelleri farklı kategoriler olarak gruplanırsa, siz kıymetli müşterilerimiz seçimini daha iyi bir şekilde gerçekleştirebilir. Diğer halı modellerinde olduğu gibi cami halı modelleri için de değişik özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler kapsamında halılar gruplandırılmakta ve sizler bu yönde tercihlerinizi belirleyebiliyorsunuz.

Cami Halısı Modelleri ve Özellikleri

Cami halısı çeşitleri içerisinde modellere göre de halı seçenekleri bulunmaktadır. Üretildikleri malzemeye ek olarak üretim modeli de cami halıları için önemli olarak görülmektedir. Ağırlıklı olarak camiler için dokunan halılarda üç model karşımıza çıkıyor;

Saflı cami halısı, camilerde saf düzeninin sorunsuz şekilde sağlanabilmesi için özel olarak dokunan halılardır. İdeal aralıklardaki çizgiler namaz esnasından camide güzel bir görüntü oluşmasını sağlar.

Göbekli cami halısı ise camilerin orta kısmına denk gelecek şekilde büyük bir desene sahip olan halılardır. Özellikle büyük avizeye sahip olan camilerde göbekli cami halı modelleri oldukça iyi uyum sağlamaktadır.

Üçüncü model ise diğer iki modelin birleşimi şeklindedir. Hem saflı hem de göbekli olarak tasarlanan modellerdir. Daha rahat ve düz bir kullanım sunması ve güzel bir görüntü sağlaması ile tercih edilir.

Cami Halısı

Estetiğin Bütünlüğü

Cami Halıları olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına en üst seviyede karşılayan firma politikamız sayesinde ürünleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Küflenmeyen, alev almayan, dayanıklı, uzun ömürlü ve estetik cami halıları, her sene farklı motifleriyle sizlerin ilgisini çeken fırsatlar sunar. Cami halısı konusunda sadelik ve Osmanlı figürlerinin bulunduğu birbirinden farklı seçenekler sunulur. Mistik desenleride de bulunduğu geniş renk ve model yelpazesiyle göz dolduran Cami halıları, caminizin ebatına ve cemaatin çokluğuna uygun olarak tasarlanır. Herkesin beğenisine özel cami halısı bulabileceği firmamızda dikkat çeken en önemli husus, halılarımızın leke tutmayan modeller oluşudur.

Kaliteli Cami Halısı Nasıl Olmalıdır ?

Zemin döşeme malzemesi kategorisine giren cami halıları, cami ye girerken ilk göze çarpan bir dekordur. Bu dekoru güzel yapan ise, halıdaki desen, ipliğin kalitesi ve motifteki göz alıcı tasarımlardır.

Betonarme zemini kaplamasının dışında cemaatin rahat şekilde ibadet etmesini sağlayan cami halıları kaliteli malzemelerden ipliklerden üretilir. Halının dokusundaki sıklıkla orantılı olan kalite, dokunulduğunda kendini belli eder.

Cami Halısı Seçimi Nasıl Olmalı ?

Cami halıları, koruması gereken kalite standardının yanı sıra diğer başka özellikleri de muhteva eder. Bunlardan biri ilgiliuyumlu bir şekilde olmasıdır.

Cami halısı, adeta camiyi tamamlayıcı bir parça olacak şekilde seçilmelidir. Seçilen cami halılarının meydana getirildiği ham maddesi de önem arz eder.

İbadet emek için müslüman toplumların ziyaret ettikleri camiler, yoğun olarak kullanılan ve insan popülasyonunun fazla olduğu yerlerdir.

Cami halıları, böylesi bir yoğun kullanıma maruz kaldığı için hem buraya dini gerekliliklerini yapmaya gelenlerin rahatlığı, hem de kalabalık nedeniyle kısa sürede halının deformasyona uğramaması için kalite standardının düşürülmemesi icap eder.

Buna göre uzun süreli temizlik, uzun ömürlülük ve rahatlık açısından en çok tercih edilen cami halısı ham maddeleri yüzde yüz saf yün, frize, polyemid ve akriliktir.

Cami Halısı Ürün Çeşitlerimiz.

Cami Halısı sektöründe önde gelen firmalardan olan Metropol Cami Halıları yün ya da akrilik cami halıları, cami halı modelleri ve uygun fiyatlı cami halısı anlayışıyla, Saflı Cami Halıları, Yün Cami Halısı, Göbekli Cami Halısı, Seccadeli Cami Halısı ve Desenli Cami Halıları gibi geniş ürün yelpazesi ile güvenli ve kaliteli hizmet sunulmaktadır.

Cami Halısı Nedir ?

Camiler, kişinin inanç dünyasından sosyal ilişkilere, kulluk bilincinin oluşmasından hukukun inşasına, eğitimden sanata hayatın heryerine yönelik değerlerin ruh köklerinin birleştiği mekândır.

Camiler her ne kadar sade bir görüntü ile karşımıza çıksa da bu ihtişamı inşasında, çinisine ve cami halısına kadar bir araya getiren unsurlar vardır. Camilerde en önemli donatılardan biridir. Cami halıları bu sebeple özenle seçilmeli ve bir mimari bütünleyici olarak düşünülmelidir.

Cami Halısı Seçimi Nasıl Olmalı ?

Cami halısı seçimi yaparken, kolay temizlenebilir ve yıkanabilir olması önemlidir. Bununla birlikte kullanılan ipliğin kalitesi, desenlerdeki renkten profesyonel işçiliğe kadar hepsi bir bütündür. Cami Halısını kullanırken rutubetsiz ve nem kapmayan yerlerde muhafaza etmeniz önemlidir.

Cami Halısı ve Temizlik

Özellikle hijyen noktasında yün cami halıları da en çok tercih edilen ürünler olarak ön plana çıkmaktadır. Konseptimizde bulunan tüm halılarda son derece hijyenik bir üretim standardı yakalanmaktadır. Modern uygulamaların devreye girdiği üretim tesislerimizde imal edilmekte olan yün ve akrilik cami halılarında antibakteriyel özellik yer almaktadır. Bu sayede halı akarlarının ve bakterilerin kolay bir şekilde yerleşemeyeceği son derece uzun havlı olarak üretilmekte olan cami halısı çözümlerimiz cami cemaatinin rahat bir şekilde namaz kılmasına müsaade etmektedir.

Polipropilen cami halısı fiyatları en uygun fiyatlı üründür. Akrilik cami halısı fiyatları yün türüne göre daha uygun fiyatlı ve ısıya karşı dayanıklı değildir. Buna karşın seccadeli ya da göbekli desende üretilen halıların fiyatı üretim maliyetlerinden dolayı daha yüksektir. Yün cami halısı fiyatları, diğerlerine göre en yüksek halı çeşididir. Cami Halısı Fiyatları için fiyat unsuru, beraberinde kaliteyi yatay olarak getirmelidir. Bu nedenle halı fiyatlarını etkileyen pek çok unsur bulunur. Cami Halısı seçimi yaparken dikkat edilecek unsur ibadet esnasında cemaate konfor sağlayacak, yün ve güvenli bir halı türü tercih edilmesidir. Yün cami halısı başta saydığımız avantajları ve doğası gereği diğer türlere göre fiyatı daha yüksektir.

Cami Halısı Fiyatları

Cami Halıs Fiyatları kullanılan ipliğin cinsine göre farklılık gösterebilir. Örnek verecek olursa naturel desenli bir halı satın alırsanız fiyatları uygun olabilir. Öte yandan, alev almaz yün cami halıları farklı model ve renk seçenekli bir halı fiyat bakımından daha yüksektir.

Her türlü sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçin

Metropol Halı, Cami Halısı ve Yurt Halısı üretiminden satışına, montajından temizliğine bakımına kadar kaliteli hizmet, memnuniyet garantisi.

Halı, Cami Halısı ve Yurt Halısı kaliteli hizmet, memnuniyet garantisi.

CAMİ HALISI

Cami Halısı Camilerimizin zeminlerine döşenen ve girişte insanların ilk gözüne çarpan dekor ürünüdür. Bunun için doğru renk desen ve motifte ve en kaliteli halı seçmek bizim için önemlidir.

Üretimini yaptığımız cami halıları birbirinden farklı renk motif ve iplik çeşidine kadar çok fazla çeşit içermektedir. Amacımız; Camilerin iç mimarisinin rengine ve dokusuna yakışacak türde en uygun halı bulmaktır.

Sadece Cami Halısı üretmekle kalmıyor, ürettiğimiz bu halılarının temizliğini de yapmaktayız. Bu hizmeti verirken, en son teknoloji halı yıkama makinelerimizi kullanmaktayız. Bu sayede halıları uzun ömürlü ve hijyenik şekilde kalır. Camilerimizi en kaliteli cami süpürgesi ile süpürüyoruz.

Hacı Bayram Cami Halısı

Hacı Bayram Cami Halısı

Göbekli Cami Halısı, hemen hemen birçok camilerde zemin kaplama işlerinde ilk aklan gelen cami halılarından biridir.

Seccadeli Cami Halısı

Seccadeli Cami Halısı

Seccadeli Cami Halısı, özellikle namaz esnasında kişilerin safları daha düzgün birşekilde sıralanmasına yardımcı olan cami halısı

Saflı Cami Halısı

Saflı Cami Halısı

Saflı Cami Halısı, değişik desen ve motiflerde yün iplikten üretilen yumuşak ve kontrast ağırlıklı renkler içeren bir cami halısıdır.

Göbekli Cami Halısı

Göbekli Cami Halısı

Saflı Cami Halısı

Saflı Cami Halısı

İzmit Cami Halısı

İzmit Cami Halısı

Çarşı Cami ‘ nin iç mimarisi yapısına özel yeşil seccadeli cami halısı montajı yapıldı.

Hacı Yılmaz Maden Cami

Hacı Yılmaz Maden Cami

Hacı Yılmaz Maden Camisinde kırmızı renk saflı yün cami halısı tercih edildi.

Mehmet Efendi Cami

Mehmet Efendi Cami

Mehmet Efendi Camisinde zemine özel yeşil yün saflı cami halısı belirlendi

Mehmet Efendi Cami

Mehmet Efendi Cami

Mehmet Efendi Camisinde zemine özel yeşil yün saflı cami halısı belirlendi

CAMİ VE YURT HALISI

Birçok farklı model ve desende Halı, Akrilik, Göbekli ve Yün Cami Halıları ve Yurt Halıları

Sebo Cami Süpürgeleri ve fiyatları için tıklayınız

Cami Halısı, Cami Halıları ve Fiyatları

Cami Halıları, cemaatin rahat ibadet edebilmesi ile beraber betonarme zeminin kaplanması düşünülerek üretilen bir halı türüdür. Halının cami halısı olması için gerekli birkaç husus var. Bunlarda en başı kaliteli bir iplikten üretilmesidir. Cami halısındaki bu kalite ise halının dokumadaki sıklığına bağlı. Cami halılarının kaliteli olmalarının bu denli önemli olmasının altında yatan unsursa kullanım amacındadır. 7/24 halka açık bir yerin olan estetik görünmesiyle beraber konforu da cami için büyük önemlidir. Bu noktada cami halısı üzerinde ki desenler sade olmalıdır.

Metropol cami halısı temizlenmesi kolay, kaliteli ve solmayan renkli özel ipliklerle üretilir. Temizleme bakımından kolay olan cami halıları yurtiçi ve yurtdışı her yere kolayca montajı yapılır. Cami Halısında özel bir tasarım düşünürseniz, iki hafta gibi bir süre zarfında montaja hazır hale getirebilmekteyiz.

Dilediğinz boyut ve ebatlarda cami halısı üretmekle beraber, müşteri memnuniyetine dikkat eden firmamız bu hususa özen gösterir. Cami halılarımız temizlenemsi kolay olmakla beraber yıkama sonrasında renk bakımından aynı günki gibi kalmaktadır.. Cami Halısı alırken dikkat edeceğiniz en önemli noktalardan biri de ödeme kolaylığıdır. Metropol Cami Halısı üretimin uzmanlık alanı olduğunu farkında ve bu sayede ödeme konusunda oldukça kolaylıkar sağlamaktadır.

Desenli Cami Halısı
Desenli Halı
Desenli Cami Halısı
Desenli Halı
Desenli Cami Halısı
Desenli Halı
Desenli Cami Halısı
Desenli Halı
Desenli Cami Halısı
Desenli Halı
Desenli Cami Halısı
Desenli Halı
Göbekli Cami Halısı
Göbekli Halı
Göbekli Cami Halısı
Göbekli Halı
Göbekli Cami Halısı
Göbekli Halı
Göbekli Cami Halısı
Göbekli Halı
Göbekli Cami Halısı
Göbekli Halı
Göbekli Cami Halısı
Göbekli Halı

SULTANAHMET CAMİ

Sultan Ahmet Cami, 1609-1616 yılları arasında Osmanlı Padişahı I. Ahmed tarafından İstanbul’daki tarihî yarımadada, Mimar Sedefkâr Mehmed Ağa’ya yaptırılmıştır. Cami mavi, yeşil ve beyaz renkli İznik çinileriyle bezendiği için ve yarım kubbeleri ve büyük kubbesinin içi de yine mavi ağırlıklı kalem işleri ile süslendiği için Avrupalılarca “Mavi cami (Blue Mosque)” olarak adlandırılır. Ayasofya’nın 1935 yılında camiden müzeye dönüştürülmesiyle, İstanbul’un ana cami konumuna ulaşmıştır.
Aslında Sultanahmet cami külliyesiyle birlikte, İstanbul’daki en büyük ekslerinden biridir. Bu külliye cami, medreseler, hünkar kasrı, arasta, dükkânlar, hamam, çeşme, sebiller, türbe, darüşşifa, sıbyan mektebi, imarethane ve kiralık odalardan oluşmaktadır. Bu yapıların bir kısmı günümüze ulaşamamıştır. Daha fazla bilgi için Tıklayınız

Diğer Camiler hakkında detaylı bilgi almak için Diyaneti Ziyaret Ediniz

Sultanahmet Cami Fotoğrafı
Kendi adıyla anılan semte yapılmış olan Sultan Ahmet cami, 17.yy da Mimar Sinan ‘ ın yapı anlayışı içinde tarihi yarım adaya inşaa edilmiş eserdir. cami 14. Osmanlı Hükumdarı Sultan 1. Ahmed tarafından Allah ‘ a şükür amacıyla Sedefkar Mehmed Ağaya yaptırılmıştır. Sultan Ahmed in cami yi yapmaktaki tutkusu, o zamana kadar yapılmış olan camilerin en büyüğünü ve en güzelini yapmak özellikle Ayasoyfa camisini geçmekti. Buna bir de namını ahirete kadar sürdürecek eser tutkusu da dahildi.

Caminin önünde ve iki yanında geniş dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.

İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız.

Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır.

Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.

Bu çiniler, İznikteki çini ustası olan Kasap Hacı ve Kapadokyalı Barış efendinin gözetiminde yapılmıştır. Sultanahmet caminin tasarımı, Osmanlı Cami Mimarisi ile Bizans Kilise mimarisinin 200 yıllık sentezinin tasarımını oluşturur. Komşusu olan Ayasofyadan bazı Bizans esintileri içermesinin yanı sıra, geleneksel islami mimari de ağır basar ve klasik dönemin son büyük camisi olarak görülür.

Caminin mimarı, büyük usta Mimar Sinaın boyutta büyüklük heybet ve ihtişam fikirlerini yansıtmada başarılı olmuştur. Sultan Ahmet camine ibadet ve ziyaret için gelen insanların caminin ana mekanlarına adım atar atmaz içine düştüğü duygular hayranlığın ötesine hayretlere düşürür. Kimilerinin ağzında Zafer Çelebi gibi hayret soruları görülür. Kimileri ise bakışlarını dev sütunlardan herbiri birer bahar bahçesi gibi süslü duvarlara, oradan da birbiri üzerinde dizilmiş kemerler ve yarım kubbelere doğru derece derece yükseltirken, içine düştüğü duyguları anlatacak kelimeleri bulmakta zorluk çekerler.

Sultan Mahvili güneydoğu köşesindedir. Bir platform 2 küçük dinlenme odası ve sundurmadan oluşur. Duvarlardaki büyük tabletlerde halifelerin isimleri ve kurandan parçalar yazılıdır. Bunları orjinal haliyle, 17.yy büyük hat sanatçısı Diyarbakırlı Kasım Kubarır yapmıştır.

Ayasofya Cami Fotoğrafı

AYASOYFA CAMİ VE TARİHİ
İlk çağda Bizas adlı genç kabilesi için yerleşecek yeni yer aramaktadır. Kahinler ona, sen derler körler ülkesinin karşısına yerleşeceksin. Bizas kabilesini alıp koyulur yola, teknelerini binip kürekleri uzun süre çektikten sonra, kendilerinin Sarayburnunda bulurlar. Bizas bakarki, bir yandan güzeller güzeli, Sarayburnu karşı yanda şimdiki Kadıköyün bulunduğu Kalkedon. Şu karşıdaki şehrin sakinler, kör olmalılar der böyle güzel yer varken gidip oraya yerleşmişler. Demekki kahinlerin dediği doğruymuş, ben buraya yerleşeceğim.

1000 yılların tarihinin şahidi Ayasofya hangi zor zamanlardan geçerek ayakta kalmıştır? Yeni başkentleri Konstantina Poliste yeni dinlerine ait büyük tapınağa ihtiyaçları vardır ve hristiyanların patrikhane kilisesi olmak üzere o günün İstanbuluna kurulacak büyük bir Ayasofyanın Konstantin emriyle başlar. Ayasoyfyaya baktığımızda 1500 yıllık ömrün yaşlandırdığı, huzurlu sakin ibadethane görürüz. İşin aslı, şimdi olduğu kadar huzurlu değildir geçmişi.

2 kere yıkılıp 3 kere yeniden yapılan Ayasofyanın hüzünlü öyküsü vardır. 1. Ayasofyanın yıkılışı son derece talihsiz hadiseye rastlar. O günlerin Roma İmparatoru Arkadiüs kalkıyor ve böyle tekbir Allah inancı üzerine kurulmuş yapının bahçesine sütun ve sütunun üzerine yarı çıplak heykel diktiriyor. O günlerde patrikhane kilisesin başında bulunan papa, bundan son derece rahatsız oluyor ve kalkıp ayin sırasında hem de herkesin içersinde bunun çok günah olduğundan bahseder.

Kraliçe bunun üzerine papayı adalara sürdürülüyor. Bunun üzerine halk ayaklanıyor. Meydanda toplanıp bu yapıtı yakıyor. 1. Ayasoyfa kızgın halk tarafından yakılarak yok edilince, şehir en büyük ibadethanesini kaybetti fakat bu yoksunluk çok uzun ürmedi. 2. Ayasofya daha yapılacak fakat onun da akibeti çok parlak olmayacaktı. O günlerde Roma İmparatoru ölmüş ve arkasında hiçbir varis bırakmamıştır. Bu kez Justinus adında okuma yazması olmayan general imparator seçilecektir. Ölümünden sonra yeğeni Justinyanus imparator seçilir.

Normalde Justinyanus, hem hipodromdaki askerlere bakmakta, hem de hipodromda bir takım eğlencelerde ayı oynatan adamın dansözlük yapan kızına aşıktır. Bu sayede bu kadın da Roma İmparatorluğuna kraliçe olacaktur. Bu durum o günün asil romalıların hiç hoşuna gitmeyecektir. Justinyanusun Ayasofyayı bitirmesi ve muhteşem törenle mabede girmesiyle beraber artık şehir kutsanmış olacaktır.

Kubbeleri gökyüzüne uzanan bu muhteşem yapı dışardan kusursuz görülür evet ama bununla kalmaz. İçindeki incelikler ve sanatla işlenen ayrıntılar ziyaretçisinin hayretini hep ayakta tutar. Dünyanın dört bir tarafından birçok anıttan özel malzemeler burası için toplanmış.

Cami Halısı Özellikleri

Yün Cami Halısı

Yün Oranı % 100

Atkı Kalitesi % 100

Halılarımızın Eni 130 Cm Boyu Sınırsızdır.

Hav Yüksekliği 15-17 Mm’dir.

Işık Haslığı 6-7

Güve yemezlik özelliğindedir

Kenarları çekmez
Alev Almamazlık özelliğindedir.

Akrilik Cami Halısı

M² ağırlığı 4200 gr. dir.

M² de 691200 uç sıklığı vardır.

İlme kalitesi %100 saf akrilik

Hav Yüksekliği 15-17 Mm’dir.

Saf ölçüsü 2.60 iki saf bitişik

Dokuma ölçüsü 2.60 Mt. en 70 Mt.

TSE şartlarına uygundur.

Renk atmaz, solmaz.

Cami Halisi Fiyatları

Cami Halisi Fiyatları için fiyat unsuru, beraberinde kaliteyi yatay olarak getirmelidir. Yün cami halısı başta saydığımız avantajları ve doğası gereği diğer türlere göre fiyatı daha yüksektir. Akrilik Halı petrolden üretilen sentetik karışımı olduğundan dolayı kolayca alev alır ve sıcak havalarda kokuya sebep olur. Seccadeli cami halısı metrakare başı verilir ve fabrikadan montaj yapılacak yerin uzaklığına göre değişiklik gösterir.

Cami Halısı seçimi yaparken dikkat edilmeli zira ibadet esnasında cemaate konfor sağlayacak, yün ve güvenli bir halı türü tercih edilmelidir.

Geniş renk ve modelleriyle faaliyet gösteren Gülseven Cami Halısı, camilerin tarihine, mimarisine uygun olarak yün halı üretmektedir. Leke tutmayan, alev almayan, küflenmeyen, dayanıklı ve uzun ömürlü olan cami halıları her yıl yeni desenlerle birlikte müşteri beklentilerini karşılamak için yenilenmektedir.

Göbekli Cami Halısı

Halının tam ortasında göbek deseninin dokunduğu estetik görünümle birlikte rahatlık ve kalite ön plandadır. Alev almaz yün cami halıları olup, 11 farklı model ve yüzlerce renk seçeneği ile merkez fabrikamızda üretilmektedir.

Makine Üretimi Halı İmalatı

El yapımı halılara göre daha seri bir üretim hacmi vardır. Makine halısında ilmekler düğüm şeklinde değildir. Atkı iplikleri arasına sıkıştırılmış “U” ya da “V” biçimindeki iplik parçalarıdır. Makine halıları kumaş yapısı ve dokuma ediliş şekline göre farklı gruplara ayrılmakla beraber en yaygıun olarak kullanılanı Wilton Tipi halılardır. Aksminster sistemi çok sayıda renkli desenin üretilmesinde yardımcıdır. Bu sistem parça halı da dahil olmak üzere örnek vermek gerekirse “cami halıları” için de eni boyu geniş şekilde üretilmek için kullanılabilmektedir. Sınırsız renk ve desen seçimine olanak tanıyan bu teknik ile sağlam örgü sistemi ve çok çeşitli halıların üretilebilmesi açısından günümüz teknolojisinde kullanılır.

Spool-gripper tezgâhlar ise belli renk ve desenlerin uzun dönüşümlü üretimleri için uygundur. Spolları hazırlama maliyeti yüksek olmasına rağmen modern spool-gripper tezgâhların üretim hızları gripper tezgâhlardan daha yüksektir. Spool sisteminin desen imkânı sınırsızdır, bu da tercih edilme nedenleridir (Berkalp,1997).”

Dünya Makine Halısı İhracatı Ülke Sıralaması (M$)

Çin 2 milyon 300 bin dolar ile birinci sırada
Türkiye ise 2. milyon 55 bimn dolar ile toplam dünya pazarında ikinci sıradadır. Pazarında %15,2’lik bölümüne halim olan Türkiye’de halı üretimi için belirlenen merkez Manisa’nın ilçesi Demirci’dir. Bu başarının temelini oluşturan unsur kalite’dir. Halı üretimi ülkemizde 1900’lü yılların başından bu yana yapılmaktadır. Üretimin büyük bir kısmını temsil eden makine halıları wilton türü halılardır. Wilton halı dokuması, hav ipliklerinin halı içinde dokumanın bir parçası olarak giren ve istendiği zaman yüzeye havı oluşturacak hav ipliğinin çıkmasıyla oluşmaktadır. Kesik havlı (velur), ilmek halkası (bukle) veya ikisinin karışımından oluşan halılar üretilebilmektedir. Bu yöntemle çok ağır hav ağırlıklarında ve hav yoğunluğu yüksek halılar üretilebilmektedir. Hav ipliklerinin her sırada renk kullanımı altı ile sınırlıdır. Yüz yüze wilton sisteminde halılara desenler jakar ile yapılmaktadır. İnce yün iplikler kullanılarak karışık ve değişik desenler yapılabilmektedir. Özellikle duvardan duvara olarak yapılan halılarda kalın sthraygam iplikler kullanarak düz olarak ya da desenli halı üretimi gerçekleştirilmektedir.
Toplamda 4 ana grupta üretim yapılmaktadır:

Saflı Cami Halıları

Göbekli Cami Halıları

Seccadeli Cami Halıları

Naturel Cami Halıları

Caminizin yapısına veya zevkinize göre bu dört gruptan birini tercih edip, desenlere bakabilirsiniz. Tüm desenleri incelemek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Cami Halisi Fiyatları

1. Cami Tarihi & Mimarisi

Cami tarihi ve mimarisine uygun olarak tercih edilmelidir. Göz yoran renk ve desenler tercih edilmemelidir. Bu noktada gelişigüzel seçilmiş bir halı, ibadet esnasında cemaatin fazlaca dikkatini çekebilir.
2. Halı Kalitesi

Alev almaz özellikte olmalı, bu sayede olası bir yangın durumunda halı alev almayacaktır. Kaygan bir türde olmamalıdır. Aksi taktirde kişiler ibadet ederken düşme, kayma gibi durumlara neden olabilir.
3. Direnç

Yıpranmaya karşı dirençli olmalıdır. Uzun yıllar aktif şekilde kullanılacağı için desende bozulma, kir, bakteri oluşması gibi durumlar olmaması gerekir.
4. Cami Halısı Isı Yalıtımı

Isı yalıtımı sağlamalıdır. Yün genel olarak enerji tasarrufu için önemli bir tercih sebebidir. Halının sık dokunması ısı yalıtımına katkı sağlamaktadır.
Cami halıları fiyatı sürekli bakım ve temizlik yapıldığında 100 yıla kadar dayanmaktadır.

Geniş metrekarelerde üretilmesi bir yana, yoğun insan sirkülasyonuna tabi olan cami halısı kolay ezilmeyen hav yapısının yanında, en çok bakteri üretebilen ve bu nedenle büyük riskler içeren çorapla basılması sebebiyle de hijyen konusunun da üst düzeyde tutulması gereken halı grupları arasında ilk sırada yer almaktadır. Halıların üretilmesi aşamasında, her bir kişi için bir seccade görünümünde, özel olarak üretilen cami halısı, kolay temizlenme özelliğine de sahip olması gereken özel halılar sınıfının en değerli üyeleri arasındadır.

Kaliteli bir halıdan beklentilerin arasında

koku yapmaması,
zamanla keçeleşmemesi,
anti bakteriyel özelliklerde olması ve
deri hastalıklarının halıya geçmesi ve
buradan bir başka kişiye ulaşmaması için mikrop taşımama özelliğine sahip olması gerekir.

Cami Halısı Fiyatları

Yün Cami Halısı Fiyatları: Yün halı alevalmaz özelliği, toz kir ve lekelere karşı dirençli olması ve bulunduğu ortamda ses akustiği sağlaması öne çıkan özelliklerindendir.
Yün cami halısı fiyatları, diğerlerine göre en yüksek halı çeşididir.
Akrilik Cami Halısı: Kolay yıkanabilme özelliği ile sağlıklı boyalar ile boyanabilir özelliğe sahiptir. Renk atma ve solma gibi kayıplar söz konusudur.
Akrilik cami halısı fiyatları yün türüne göre daha uygun fiyatlı ve ısıya karşı dayanıklıdeğiltir.
Polyamid Cami Halısı: Sentetek bir lif çeşidi olan aslında naylon diye bildiğimiz türdür. Dayanıklılığı düşük olsa da polyamid cami halısı fiyatları uygun olduğundan tercih edilmektedir.
Yün cami halısına göre kıyaslayacak olursa polyamid cami halısı çok daha az ömürlü ve naylon olmasından kaynaklı kolayca alev alabilir özelliktedir.
Polipropilen Cami Halısı: En kolay temizlenebilen tür olmakla birlikte lekelenmelere karşı çok direnci en zayıf olan halıdır. Çok daha ekonomik fiyatlarla temin edebilirsiniz ancak parlak renk sağlamanız mümkün değildir aynı zamanda koruma süresi en az olan türdür. Polipropilen cami halısı fiyatları en uygun fiyatlı üründür.

Yün Halı
Akrilik Halı
Yün halı, doğal bir ham medde olan yünden üretildiğinden insan sağlığına ve çevreye hiçbir zararı yoktur.
Akrilik halı, petrolden üretilen sentetik ve çevreyi kirleten bir üründür.
Yün halı, alev almaz ve alev yürütmez özelliğe sahiptir. Sadece alev tutulan bölge yanar ve yanarken çıkardığı duman öldürücü değildir.
Akrilik halı, çok hızlı yanıcıdır ve yanarken çıkardığı duman çok zehirli bir gazdır. Bu bakımdan AB ülkelerinde ABD, Kanada, Avustralya ve Japonya gibi daha pek çok ülkede oteller ve diğer toplu kullanım alanlarında akrilik halıların kullanılması yasaktır.
Yün halı, kendi ağırlığının %35’i kadar nem alabilir. Bu bakımdan, kışın sıcak tutar ve yazın terletmez. Havadaki nem kuruyunca üzerindeki nemi geri verir. Böylece serili bulunduğu ortamda doğal nem ayarı yapar.
Akrilik halının nem alma-verme özelliği yoktur. Dolayısıyla sağlıklı değildir. Kışın soğuk, yazın terleticidir.
Yün sünger gibi gözenekli olduğundan çok hafiftir. Bu gözenekler sayesinde çok iyi yalıtım özelliğine sahiptir. Yün hafif olduğu için, aynı gramajda bir akrilik halıya göre daha dolgun ve sık yapılı bir yün elde edilir.
Akrilik elyafın yapısında sünger gibi gözenekler yoktur. Akrilik ağır çektiği için yüne göre daha fazla malzeme ister. 4 kg. bir yün halının kalite ve konforu ancak 5 kg. akrilik halı ile sağlanır.

Yün halı yeni iken biraz mat görünür. Ancak iyi ve düzenli temizlenen bir yün halı, kullanıldıkça parlar ve güzelleşir.
Akrilik halı yeni iken canlı ve göze hoş gelir. Ancak yıllar içinde kullandıkça renkler matlaşır, keçeleşir ve soluk bir görünüm alır.
Yün halının tuşesi akrilik halıya göre biraz daha serttir. Bu sertlik halının kısa sürede deforme olmasını önler.
Akrilik halı, yün halıya göre daha yumuşaktır. Dolayısıyla çok çabuk deforme olabilir.
Yün, yüksek yaylanma kabiliyetine sahip olduğu için baskı uygulanan kısımlar (ayak ve diz kısımları ) ezilmeye karşı yaylanarak direnç gösterir. Bu sayede görüntü bozukluğu önlenmiş olur.
Akrilikte yaylanma kabiliyeti çok düşüktür. Yün halıya göre baskı uygulanan kısımlar ( ayak ve diz kısımları ) ezilmeye direnç gösteremez ve kötü bir halı görünümü oluşur.
Yün, aşınmaya karşı dirençli bir ham madde olduğu için uzun yıllar kullanılabilir. O yüzden Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden günümüze kadar gelmiş yün halılar mevcuttur.
Akrilik aşınmaya karşı direnci zayıf olan bir petrol ürünüdür. Yün halılara göre daha hızlı yıpranır ve eskir.

Türkiye Cami Halısı 100/100 yün ve akrilik cami halısı özel tasarım 1 haftada teslimat uygun fiyat ve 12 taksit..
Websitemiz: https://www.turkiyecamihalisi.com/

Kaynak : cami halısı

Kaynak : cami halısı

Kaynak : cami kapısı

Kaynak : cami süpürgesi

Kaynak : cami halısı

Cami Halı

Cami Halısı

Cami Halıları

Cami Halısı Fiyatları

Cami Halısı Firmaları

Cami Halısı Desenleri

Cami Halısı Modelleri

Cami Halısı ölçüleri

Cami Halısı temizliği

Cami Halısı özellikleri

Cami Halısı uygulamaları

Cami Halı adana

Cami Halısı adana

Cami Halıları adana

Cami Halısı Fiyatları adana

Cami Halısı Firmaları adana

Cami Halısı Desenleri adana

Cami Halısı Modelleri adana

Cami Halısı ölçüleri adana

Cami Halısı temizliği adana

Cami Halısı özellikleri adana

Cami Halısı uygulamaları adana
Cami Halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halıları
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halıları
cami halısı
cami halısı fiyatları
cami halıları
cami halısı fiyatları
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
cami halısı
Rulet
Casino Siteleri
Bahis Siteleri
Slot
Bahigo
1xbet
Deneme Bonusu
Maç özetleri
casino
rulet
Bahis
Bahigo
1xbet
Apostas
Blackjack
Rulet
Casino Siteleri
Bahis Siteleri
Slot
Bahigo
1xbet
Deneme Bonusu
Maç özetleri
hack forum
hacklink al
hacklink al
hacklink satın al
Prefabrik
Prefabrik ev
Prefabrik evler
Prefabrik ev fiyatları
cami halısı
cami halıları
cami halısı fiyatları
cami halısı
cami halısı fiyatları
cami halıları
cami süpürgesi
cami süpürgeleri
cami halısı
cami halıları
cami halısı
cami halısı fiyatları
cami halıları
cami halısı
cami halısı fiyatları
cami halıları
evden eve nakliyat
istanbul nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
istanbul nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
mng evden eve nakliyat
mng nakliyat
evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
istanbul nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
istanbul nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Yurtiçi evden eve nakliyat
Yurtiçi nakliyat
evden eve nakliyat
ofis taşıma
istanbul ofis taşıma
ofis taşımacılığı
ofis taşımacılık
yurtiçi evden eve nakliyat
yurtiçi nakliyat
evden eve nakliyat
içel evden eve nakliyat
Mersin evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
seo hizmeti
seo uzmanı
seo paketleri
paykwik
paykwik al
paykwik satın al
paykwik kart
paykwik fiyatları
paykwik nereden alınır
paykwik mobil ödeme
paykwik fiyatları
mobil ödeme paykwik
komisyonsuz paykasa
komisyonsuz paykwik
paykwik
paykwik al
paykwik satın al
paykwik kart
paykwik fiyatları
paykwik nereden alınır
paykwik mobil ödeme
paykwik fiyatları
mobil ödeme paykwik
komisyonsuz paykasa
komisyonsuz paykwik
ofis taşıma
Ofis Taşımacılığı
Villa Taşıma
Villa Taşımacılığı
Evden Eve Nakliyat
istanbul nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Ev Taşıma Firmaları
Nakliyat Şirketi
Nakliyat Firmaları
En İyi Nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Şehir içi Nakliyat
Eşya Depolama
Parça Eşya Taşıma
ofis taşıma
ofis taşımacılığı
ofis taşımacılık
ofis taşıma
ofis taşımacılığı
ofis taşımacılık
Rulet
Canlı Rulet
Rulet Siteleri
Rulet Oyna
Canlı Rulet Siteleri
Casino
Casino Siteleri
Canlı Casino
Canlı Casino Siteleri
Güvenilir Casino Siteleri
Online Casino Siteleri
Bahis
Bahis siteleri
Canlı Bahis
Canlı Bahis Siteleri
Güvenilir Bahis Siteleri
Kaçak Bahis Siteleri
İddaa Siteleri
Bahigo
Bahigo Giriş
Bahigo Yeni Giriş
Bahigo Twitter
1xbet
1xbet Giriş
1xbet Twitter
1xbet Yeni Giriş Adresi
Apostas
Apostas Online Portugal
Apostas em Portugal
Casas de Apostas Online Portugal
Apostas Online em Portugal
Blackjack
Canlı Blackjack
Blackjack Siteleri
Canlı Blackjack Siteleri
Rulet
Canlı Rulet
Rulet Siteleri
Rulet Oyna
Canlı Rulet Siteleri
Casino
Casino Siteleri
Canlı Casino
Canlı Casino Siteleri
Güvenilir Casino Siteleri
Online Casino Siteleri
Slot Oyna
Slot siteleri
Slot oyunları
Bedava slot oyna
Bahigo
Bahigo Giriş
Bahigo Yeni Adres
Bahigo Twitter
1xbet
1xbet Giriş
1xbet Twitter
1xbet Yeni Adres
Deneme bonusu
Deneme bonusu veren siteler
Bonus veren siteler
Bedava Bonus
Bedava bonus veren siteler
Bahis siteleri
Yasal Bahis Siteleri
Güvenilir Bahis Siteleri
Canlı Bahis Siteleri
En Güvenilir Canlı Bahis Siteleri


Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *